Зарко пренаписва историята в Moto2

Йоан Зарко стана двукратен световен шампион в Moto2, с което вече е първият мотоциклетист, защитил титлата си от предната година в междинния клас след Лоренсо, както и първият французин, спечелил повече от една титла в мотоциклетизма.

Той си записа и шестата си победа в категорията тази сутрин в "Малайзия", стартирайки от полпозишън, спечелен с повече от 2 секунди преднина. На подиума се качиха и Марко Морбидели и специалистът на мокра писта Йонас Фолгер. Претендентите за титлата Томас Люти и Алекс Ринс завършиха съответно на 6-а и 14-а позиция и му създадоха поводи за радост.

На старта поведе Фолгер, пред Морбидели, а Зарко остана трети. Люти изпадна от пета до осма позиция в началните обиколки. Зарко успя да изпревари двамата, излезе начело, а след това Морбидели успя отново за кратко да поведе редицата. Шест обиколки преди края Зарко изпревари италианеца и се откъсна значително от тях двамата, след което спокойно финишира първи с преднина от 3.3 секунди спрямо подгласника си.