Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Фиорентина си тръгна с три точки от Болоня

Фиорентина постигна изключително ценна победа с 1:0 като гост на Болоня в първия мач от 11-ия кръг на Серия А. Успехът донесе Никола Калинич от дузпа в 31-ата минута. Спечелените три точки позволиха на "виолетовите" да се изкачат временно на шестата позиция в класирането с 16 точки.
Отборът на Фиорентина се представя под очакванията през този сезон, като преди мача заемаше неудовлетворителното 10-о място в класирането.
Очаквано "виолетовите" взеха инициативата още от началото на срещата и обсадиха вратата на Болоня. В 7-ата минута словенецът Йосип Иличич стреля, но топката удари гредата. Домакините се опитаха да изравнят играта, но разчитаха повече на контраатаки. При една от тях в 20-ата минута се стигна до напрежение пред вратата на Чиприан Тетерушану. В 22-ата румънският страж отново трябваше да се намесва. В 25-ата минута играчите на Фиорентина ликуваха, но голът на Никола Калинич беше отменен поради засада.
Иличич изстреля великолепен пряк свободен удар, топката се отби в гредата и Калинич с глава я вкара в мрежата, но страничният съдия видя, че хърватинът е бил в засада. В 29-ата минута натискът на гостите от Флоренция даде резултат. Калинич получи топката в наказателното поле и беше фаулиран от Даниеле Гасталдело.
Първото изпълнение беше точно, но реферът отмени попадението заради навлизане на играч на Фиорентина в пеналта. При пребиването хърватинът отново не сгреши и така резултатът беше открит.
Второто полувреме мина под знака на опитите на домакините да стигнат до изравнителен гол, но футболистите на Болоня действаха припряно пред наказателното поле и не успяваха да затруднят сериозно Тетерушану. Така резултатът се запази и с трите точки от Болоня си тръгнаха гостите. Домакините останаха 14-и с 13 точки.