Рилски спортист не даде шанс на Левски 2014

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа една от най-категоричните си победи от началото на сезон 2016/17, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Левски 2014 с 95:66 (24:17; 21:10; 28:23; 22:16) в среща от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига.

Най-резултатен за самоковци беше Еван Бруинсма със 17 точки, Ненад Делич добави 15 точки, а Душан Цветкович се отличи с "дабъл-дабъл" - 10 точки и 10 борби.

Кирил Райков записа "дабъл-дабъл" за столичани - 20 точки и 10 борби, а Павел Иванов добави 20 точки.

Баскетболистите на Рилски спортист до голяма степен си осигуриха победата през първото полувреме, след като през първите десет минути самоковци имаха аванс от седем точки – 24:17, а през втория период възпитаниците на Людмил Хаджисотиров бяха пълни господари на терена и се оттеглиха на почивката с преднина от 18 точки – 45:27.

През второто полувреме шанс за изява получиха всички играчи в селекцията на Рилецо, но и това не доведе до драматични обрати. Домакините продължиха да контролират развитието на двубоя и да трупат разлика, и последния съдийски сигнал прозвуча при разлика от 29 точки – 95:66 в полза на Рилски спортист.

Рилски спортист – Левски 2014 95:66 (24:17; 21:10; 28:23; 22:16)

Рилски спортист: Паркър 6, Стоянов 7, Делич 15, Бозов, Бруинсма 17 (Иванов 9, Секулов 8, Цветкович 10, Георгиев 7, Симънс 10, Киров, Вутев 6)

Левски 2014: Хаджирусев 6, П.Иванов 20, Райков 20, Дойчинов 10, Славейков 4 (Димитров 2, Алипиев 4, Христов, Пейчинов, Аврамов, Леков)