Вавринка отпадна в Базел

Поставеният под номер една в схемата Стан Вавринка отпадна от турнира по тенис в Базел (Швейцария) с награден фонд над 2.15 милиона евро. Представителят на домакините загуби изненадващо с 2:6, 7:5, 1:6 срещу Миша Зверев, който се намира на 72-ро място в световната ранглиста. Вавринка никога не е достигал до финала в 13-те издания на турнира в Базел.

Швейцарецът, който е шампион от Откритото първенство на САЩ, допусна пробив още в първия гейм на срещата с играещия за Германия Зверев, но пропусна момента да поведе с 2:0 в решителната трета част. Номер четири в основната схема Марин Чилич (Хърватия) победи с 6:3, 6:3 срещу испанеца Марсел Гранойерс и на полуфиналите ще се изправи срещу Миша Зверев.

Третият в схемата Кей Нишикори от Япония победи със 7:5, 6:4 срещу шампиона от 2013 година Хуан Мартин дел Потро (Аржентина). На полуфиналите японецът ще се изправи срещу Жил Мюлер (Люксембург), който надигра драматично с 6:7 (4), 6:4, 7:6 (3) Федерико Делбонис (Аржентина) в двубой, продължил точно 2 часа 45 минути.