Пирин с 3 от 3 в Суперлигата

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа трета поредна победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Воденият от треньора Иван Дурев тим се наложи вкъщи категорично над Тетевен Волей с 3:0 (25:21, 25:17, 26:24) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

Така разложани излязоха начело във временното класиране с 9 точки след 3 победи от 3 мача, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Волейболистите на Тетевен пък са на 8-о място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. В следващия 4-и кръг Пирин гостува на силния тим на Нефтохимик 2010 (Бургас), докато тетевенци са домакини на Арда (Кърджали). Двубоите са съответно в петък и събота (4 и 5 ноември) от 18,00 часа.

Домакините от Пирин поеха инициативата още в началото на мача и взеха сравнително лесно първите два гейма след 25:21 и 25:17. В третата част, обаче, явно се отпуснаха и гостите от Тетевен поведоха, като разликата достигна до три точка. В крайна сметка Пирин успяха да измъкнат гейма трудно с 26:24, а с това и победата с 3:0.