Монтана с първа загуба в Адриатическата лига

Монтана допусна първа загуба в Адриатическата лига по баскетбол за жени. В мач от третия кръг в група "Б" възпитаничките на Стефан Михайлов претърпяха поражение при гостуването си на Будучност (Черна гора) с 46:67 (12:16, 8:18, 14:22, 12:11).

Българките бяха равностойни до началото на втората четвърт, след което домакините направиха серия от 10 безответни точки, за да поведат с 27:15 и да поемат контрола върху срещата. В средата на третата четвърт разликата за първи път достигна 20 точки за Будучност при 45:25 и това окончателно предреши двубоя.

С успеха черногорките са лидерки в класирането с пълен актив от 6 точки, а Монтана дели второто място с 5 точки. Виктория Стойчева беше най-резултатна за българките с 12 точки, а капитанката Шаръл Алън завърши с 8 точки и 8 борби. Тамара Капор се отличи със 17 точки за победителките. Кристина Топузович пък се отличи с 11 точкии 14 борби.