Ботев разби Нефтохимик и се класира на 1/4-финал за Купата на България (видео)

Ботев (Пловдив) е последният отбор, който се класира за 1/4-финалите за Купата на България. Играчите на Николай Киров разбиха Нефтохимик с 3:0 на стадиона в "Коматево". Головете за "канарчетата" отбелязаха Радослав Терзиев, Жоао Пауло и Иван Стоянов.

Първият шанс в двубоя се откри още в 3-ата минута. Иван Стоянов проби добре отляво и след като излъга двама бранители на "шейховете", подаде към Жоао Пауло, но стрелецът от отлична позиция не успя да се разпише. В 9-ата минута падна и първият гол в срещата. Тодор Неделев центрира на далечната греда, където Терзиев остана непокрит, стреля, Колев спаси, но при добавката младият бранител не сбърка и направи резултата 1:0.

В 25-ата минута Иван Стоянов изведе Косоко в наказателното поле, нападателят върна топката с пета към Жоао Пауло, който с техничен удар направи безпомощен Стоян Колев. Малко по-късно Неделев изведе бразилския нападател, който напредна и пусна към Иван Стоянов, който на празна врата заби трети гол в мрежата на Стоян Колев.

Второто полувреме започна с натиск на "канарчетата", като още в 47-ата минута Косоко имаше отличен шанс да се разпише, но вратарят на "зелените" се намеси. В 54-ата минута Жоао Пауло бе изведен на стрелкова позиция, но отново Колев се справи. Две минути по-късно Стенио получи възможност да вкара от дузпа, но гредата спаси "шейховете".

В 61-ата минута Костадин Хазуров засече с глава центриране, но Георги Георгиев се намеси и запази мрежата си "суха". В 64-ата минута Косоко направи уникален пропуск. Нападателят бе изведен от Иван Стоянов, Стоян Колев тръгна да пресреща Косоко, но се размина с топката, стрелецът получи възможност да се разпише, но не успя да насочи кълбото в мрежата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от турнира.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - НЕФТОХИМИК 3:0