Динамо излетя от купата след голово шоу

В най-зрелищния мач от осминафиналите за Купата на Русия Тосно елиминира Динамо (Москва) след драматична победа с 3:2. Два от фаворитите за промоция в Премиер лигата показаха, че имат сериозни амбиции и в турнира за националната купа. Тосно поведе с 2:0 благодарение на точни изстрели на Вагиз Галиулин и Рустем Мухаметшин, но звездите на Динамо Кирил Панченко и Фатош Бечирай доведоха нещата до 2:2, преди Павел Киреенко да зарадва феновете на Тосно в 89-ата минута.

Рубин много трудно елиминира СКА-Хабаровск с 1:0 след продължения. Така ценното попадение за тима от Казан реализира Самуел Гарсия в 118-ата минута, а гостите играха с човек по-малко още от края на първото полувреме, когато червен картон получи Андрей Киреев.

Много оспорван беше и мачът между Терек и Уфа. В редовното време срещата завърши 1:1 с голове на Силвестър Игбун за гостите и на Одисе Роши за Терек. При дузпите по-точни бяха футболистите на Уфа, които в следващия кръг ще се изправят срещу победителя от двойката Анжи - Зенит.