ПСВ Айндховен отпадна още във втория кръг

ПСВ Айндховен отпадна още във втория кръг на турнира за Купата на Холандия. Участникът в Шампионска лига загуби с 1:3 при гостуването на Спарта (Ротердам) и напусна надпреварата.

ПСВ надигра Спарта с 1:0 през изминалия уикенд в първенството на страната и старши треньорът на тима Филип Коку пусна титулярния си състав за Купата в опит да продължи напред в битката за трофея, който ПСВ не е печелил от четири години.

Спарта обаче игра по-мотивирано и поведе с гол на Барт Фриндс в 15-а минута. ПСВ изравни чрез Барт Рамстелаар в 51-а минута, но само 2 минути по-късно Закария Ел Азузи отново даде преднина на Спарта, а Лорис Броно затвърди успеха на домакините с трети гол в 70-а минута.