Канада разгроми САЩ на старта на Световното

Канада разгроми САЩ с 5:1 (2:1, 1:0, 2:0) в първа среща от световното първенство по хокей на лед в група Б. Американците откриха резултата с гол на Пактрик Маруун още в 5-ата минута, но в рамките на следващите 4 минути Кленовите листа направиха обрат с головете на Тейлър Хол и Брендън Галара. Мат Дюшен увеличи преднината им в 31:37 минута, а в третия период се разписаха Бууд Дженър и Бред Маршан.

По-късно днес във втората среща в тази група играят Финландия и Беларус. Утре са мачовете Словакия- Унгария и Франция- Германия.

В група А Швеция се нуждаеше от продължения, за да прекърши Латвия с 2:1 (1:0, 0:0, 0:1). Още преди да изтече 3-ата минута Джими Ериксон откри резултата, а до края на срещата вратарят на Латвия Елвис Мерзлинкис спаси 44 удара. Латвийците стигнаха до равенството в 52:29 минута чрез Кристапс Сотниекс, който изравни. В 4:06 минута на допълнителното време Густав Нюквист обаче донесе успеха на скандинавците. По-късно днес е срещата Чехия- Русия от тази група А.