Найденова отпадна на четвъртфиналите

Александрина Найденова отпадна на четвъртфиналите от турнира по тенис за жени в китайския град Аннин, който е с награден фонд в размер на 100 хиляди щатски долара. Българката отстъпи с 5:7, 3:6 на представителката на домакините Шуай Пън, която играе с "уайлд кард".

Найденова допусна по два пробива във всеки сет и спечели само 59.5 процента от разиграванията на първи сервис, за да загуби мача в рамките на час и 31 минути. Българката спечели 2.5 хиляди долара от наградния фонд и добави 25 точки към актива си в световната ранглиста за жени.

Найденова приключи участието си и в схемата на двойки, след като българката и сръбкинята Нина Стоянович отстъпиха с 4:6, 7:5, 10:12 срещу тайландката Варачая Вонгтеанчай и китайката Чжаосюан Ян, които са поставени под номер 2 в схемата.