Русия с най-много златни медали от Евро 2016 в Пловдив

Отборът на Русия спечели най-много златни медали – 5, от европейския шампионат по фехтовка до 23 г., който се проведе в Пловдив. С най-голям брой отличия – 13, си тръгват италианците. Петата титла за страната си донесоха руските състезателки в отборната надпревара на шпага. Във финала те победиха италианките с 41-33. На трето място завърши полският тим.

Италия завърши с двоен триумф представянето си в Пловдив. На сабя отборно за жени "Скуадра адзура" грабна титлата след оспорван финал срещу Русия, завършил 45-33. Бронзът остана за Беларус.
В последния финал от програмата на шампионата – рапира за мъже отборно, италианците надделяха над Русия с 45-37. И тук бронзът остана за Полша.

Следващото европейско първенство по фехтовка до 23 г. ще бъде проведено в Минск през април 2017 година.