Касъмпаша с Попов изпусна победата срещу Османлиспор

Отборът на Касъмпаша изпусна победата в домакинството си на Османлиспор от 31-ия кръг на турската Супер лига. Срещата завърши 1:1, а цял мач за домакините записа българският защитник Страхил Попов. Васил Божков пък изгледа двубоя от резервната скамейка и не се появи в игра.

Касъмпаша откри резултата още в 1-ата минута, когато Андре Кастро прати топката в мрежата. Страхил Попов пък отправи опасен удар към вратата на съперника в 34-ата минута, но неточно. В самия край на първото полувреме обаче гостите получиха много спорна дузпа в своя полза и Демирок изравни резултата от бялата точка.

В началото на втората част домакините останаха и с човек по-малко, след като Бююк получи втори жълт и червен картон за спор със съдията, което като че ли окончателно уби устрема им в мача и в крайна сметка срещата завърши без повече попадения.

Това равенство не бе от полза и на двата тима в битката за Европа. Османлиспор остава 5-ти с 48 точки и изостава на 2 от заветното 4-то място. Касъмпаша пък се намира на 8-ата позиция с 44 точки и все по-малки шансове да се пребори за участие в евротурнирите.