Игуаин се завърна ударно на "Сан Паоло" (видео)

Отборът на Наполи бързо си върна второто място в Серия "А". Тази вечер тимът на Маурицио Сари надигра с 2:1 Аталанта в последен мач от 36-ия кръг и отново изпревари Рома в битката за среброто. За пореден път герой за домакините на "Сан Паоло" бе Гонсало Игуаин, който отбеляза и двете попадения в мача. Аржентинецът се разписа в 10-ата и 77-ата минута и донесе ценни три точки на своя отбор. Това бе негово завръщане на "Сан Паоло", след като бе наказан за три мача и се завърна в игра срещу Рома на "Олимпико". Автогол на Раул Албиол в 86-ата минута пък бе попадението в полза на гостите.

Наполи откри резултата още при първата си по-добра възможност в мача. В 10-ата минута Марек Хамшик центрира в наказателното поле, където Гонсало Игуаин от воле не остави шансове на вратаря за 1:0.

След това домакините имаха още две нелоши възможности, като в 25-ата минута Лоренцо Инсиние опита изненадващ прехвърлящ удар, но вратарят спаси, а след това в 31-ата минута Алан стреля от дистанция, но над вратата.

През второто полувреме неаполитанците стартираха много силно и първо в 51-ата минута Хамшик направи страхотен пропуск, като отблизо стреля във вратаря, а минута след това и Инсиние постави под напрежение Марко Спортиело, който отново спаси. В 57-ата минута пък Алан бе изведен сам срещу стража на съперника, но нацели напречната греда.

Наполи продължи да търси втори гол и в 67-ата минута Хосе Кайехон реши да прехвърля вратаря, но топката мина над напречната греда. В 71-ата минута пък Дрис Мертенс получи отличен пас в наказателното поле, но и той стреля встрани от вратата.

Натискът на домакините все пак даде резултат и в 77-ата минута Кайехон центрира за Игуаин, който с глава заби топката за втори път във вратата за 2:0 с 32-ия си гол в Серия "А" този сезон.

Малко изненадващо в 86-ата минута Аталанта върна интригата в мача, като при едно центриране по земя се стигна до коварен рикошет и от тялото на Раул Албиол кълбото се озова в мрежата за 2:1. Въпреки това гостите не успяха да направят нищо повече и се примириха с минималната загуба, а в края дори трябва да благодарят на Спортиело, който с две страхотни спасявания запази резултата непроменен.

Така Наполи събра актив от 76 точки и излезе 2-ри с 2 точки пред Рома. Аталанта пък остава на 13-ото място с 41 точки.