Локо (Вн) срещу Спартак (Вн) на полуфиналите

Отборът на Локомотив (Варна) завърши начело в редовния сезон на мъжкото хандбално първенство на България. В последния кръг на шампионата Локомотив разгроми Осъм 39:20 (19:10) и събра актив от 30 точки на върха в класирането. Хандбалистите на Локомотив (Варна) ще играят на полуфиналите срещу тима на Спартак (Варна), който е на четвърто място в класирането с 21 точки. Първият двубой от серията ще се играе на 8 май. Играе се до два успеха от три срещи. Локомотив (Варна) е носител на Купата на България за тази година. Другата полуфинална двойка е между отборите на Фрегата (Бургас) и Добруджа (Добрич). Фрегата спечели с 32:26 (15:15) гостуването си на Левски в София и остана на второ място в класирането с 27 точки. Добруджа завърши на трето място с 24 точки.