"Жълтата подводница" потопи Валенсия и влезе в ШЛ (видео)

Пред 38 283 зрители на стадион "Местая" отборът на Виляреал победи Валенсия с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион. Така Виляреал затвърди четвъртото място във временното класиране с актив от 64 точки и почти си гарантира участие в предварителния кръг на Шампионската лига през следващия сезон.

Лидер е Барселона с 85 точки, колкото има и Атлетико Мадрид, Реал Мадрид - 84 точки. На пето място е Атлетик Билбао с 58 точки. Валенсия е на 8-мо място във временното класиране с 44 точки

Гостите започнаха по-активно и след малко повече от половин час вече водеха с 2:0. В 14-та минута Самуел Гарсия откри резултата, а в 33-та минута Адриан Лопес увеличи на 2:0. До края на мача домакините бяха по-активният отбор, но гостите се защищаваха успешно и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 2:0 за Виляреал.