Питсбърг изравни серията с Вашингтон

Питсбърг се наложи над домакина Вашингтон с 2:1 и изравни на 1-1 победи полуфиналната плейофна серия за купа "Стенли" в Източната конференция на Националната хокейна лига срещу шампиона от редовния сезон.

Карл Хагелин изведе гостите напред в 7:08 минута на втората част, но в началото на третия период Маркус Йохансон направи 1:1 при числен превес. Бившият играч на столичани Ерик Фър отклони подаване на Евгени Малкин и преодоля вратаря Брейдън Холтби, за да донесе успеха на Питсбърг 4:28 минути преди края.

Тайлър Джонсън се отличи с два гола и асистенция, а Тампа Бей разгроми гостуващия Ню Йорк Айлъндърс и също изравни на 1:1 победи другата полуфинална серия на Изток. Джонатан Друин и Виктор Хедман добавиха по попадение и асистенция за домакините, а вратарят Бен Бишъп завърши с 19 спасявания. Николай Кульомин вкара почетния гол за Ню Йорк при числен превес, а стражът на гостите Томас Грайс отрази 27 удара, но това не беше достатъчно.