Диего Шварцман ще е съперник на Григор Димитров на финала в Истанбул

Аржентинецът Диего Шварцман ще бъде съперник на българина Григор Димитров на финала на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул с награден фонд 483 080 евро. Шварцман ще играе за първи път в кариерата си за титла в състезание на АТП, след като победи поставения под номер 4 свой сънародник Федерико Делбонис с 6:7(5), 6:3, 6:2 след 2:16 часа игра.

Той можеше да приключи мача и в два сета, но пропусна шансовете си в първата част, след като реализира пробив още в първия гейм, а при 5:4 сервираше, но допусна обрат. 23-годишният тенисист от Буенос Айрес дръпна с 4:1 във втория сет и успя да изравни резултата, а с нов ранен пробив в решаващата трета част той поведе с 3:1 и до края доминираше.

Поставеният под номер 2 Димитров по-рано днес се класира за осми път на финал след успех със 7:6(0), 7:6(2) над хърватина Иво Карлович. 29-ият в света хасковлия се стреми към пета титла в кариерата си и първа за сезона.

Шварцман е 87-и в световната ранглиста в момента, но е достигал до 57-ото място. Аржентинецът не е играл срещу Димитров досега.