Каляри изпусна завръщането в Серия "А"

Основният фаворит през този сезон за влизане в Серия "А" Каляри пропусна отлична възможност да го стори днес. Тимът от Сардиния завърши 2:2 с Ливорно в мач от 39-ия кръг на Серия "Б", въпреки че водеше с 2:0 до 68-ата минута. При победа островитяните се завръщаха в елита, тъй като третият Трапани завърши 0:0 с Новара без Андрей Гълъбинов, който остана на пейката през всичките 90 минути. Както е известно, Кротоне вчера спечели промоция за първи път в своята 93-годишна история.

Джанети (26) и Жоао Педро в (65-д) дадоха комфортен аванс на Каляри, но червен картон малко преди дузпата за второто попадение на Мунари остави домакините с човек по-малко. Това даде увереност на гостите, които в рамките на няколко минути възстановиха равенството. Точни бяха Вантаджато (68) и Биаджани (71), като по този начин Каляри трябва да изчака с празненствата.

Тимът от Сардиния е със 74 точки, докато третият Трапани прекъсна серията си от осем поредни победи и остана с 66. Новара пък се върна на осмо място и в момента е сред тимовете, които ще играят плейоф. До края на сезона остават три кръга.

Бившият играч на Левски Жоао Силва донесе победата с 2:1 на Авелино в гостуването на Ланчано.