Александър Светославов спечели третия Великденски крос

Победителят в първия Лудогорски полумаратон Александър Светославов спечели тазгодишния Великденски крос. Роденият в Разград 32-годишен варненец от отбора на IRun пръв пресече финала на петкилометровия крос с време 16,07 минути. Втора в дисциплината 5 километра крос, с време 17,08 минути, финишира най-бързата жена в състезанието - Радосвета Симеонова, национал по лека атлетика, републиканска шампионка и пета на Балканиадата по спортно ходене, състезател на СКЛА "Добруджа" 99, гр. Добрич, а в щафетата с най-добро време финишира отборът на Irun, Варна.

Подгласници на Александър Светославов станаха вторият в петкилометровия крос при мъжете -21-годишният Калоян Николов от Разград, и 18-годишният Ахмед Ахмед от гр. Цар Калоян, спечелил бронзовия медал.

При жените на петкилометровия крос второ място спечели 37-годишната Емануела Радева от Добрич, трета стана 22-годишната студентка в НСА Вероника Вълканова от Разград.

Академичен тим на студенти и преподаватели се класира втори в щафетата. Това е отборът на Русенския университет "Ангел Кънчев", филиал Разград. Третото място в щафетното бягане спечели отборът "Зелена стъпка", в който се състезава и театралното семейство - носителката на награди "Аскеер" и "Икар" талантлива млада режисьорка Василена Радева и американският актьор Нейтън Купър, създатели и ръководители на "Паник Бутон Театър".

Около 140 участници се включиха в третото издание на състезанието, провело се в обновения центъра на Разград по еднокилометрово трасе, по което състезателите направиха пет обиколки - индивидуално или отборно в щафета. Най-малкият участник във Великденския крос бе 6-годишният Йовко Йорданов от отбора "Шарена петорка" а най-възрастната състезателка - живеещата във Варна 62-годишна американка Синди Фелбс. В петкилометровия крос участваха и двама португалци - физиотерапевтът на "Лудогорец" Марко Алвес и Луи Сантос от Разградския филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев".

Много настроение, цветни и маскирани участници, музика на живо, с изпълнения на водещия El Freegano и на Танцова формация "Хроники" превърнаха в празник спортната проява, която клуб "Зелена стъпка" организира за трета година в събота преди Великден, с подкрепата на Община Разград, ПФК "Лудогорец", "Амилум България" и Спортни магазини "Яко".

Финалистите на първите три места при мъжете, жените и отборите в щафетата получиха авторски медали и предметни награди. Спортни подаръци бяха раздадени и на лотариен принцип между всички участници в състезанието. Най-ценният трофей в томболата - футболна топка с автографи на футболистите от българския шампион "Лудогорец", спечели 19-годишният варненец Даниел Кожухаров от отбора победител в щафетата, получил и отборната награда на ПФК "Лудогорец" - ваучери за ползване на игрищата по минифутбол на най-модерната спортна база в България "Гнездо на орли".