Шалке 04 стигна до Европа и този път (видео)

След четири поредни двубоя без победа в Бундеслигата Шалке 04 надигна глава, надвивайки с 3:1 като гост изпадналия вече Хановер 96. По този начин "миньорите" си гарантираха участие поне в Лига Европа, но продължават да преследват голямата си цел - Шампионската лига. В битката за там отборът от Гелзенкирхен е на точка зад Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин), който тази вечер играе с Байер (Леверкузен).

Футболистите на Шалке 04 ясно показаха за какво играят днес в Хановер и в 11-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг откри след отличен пас на Леон Горетцка. След десед минути обаче Артур Собиех изравни след пробив отляво на Ноа-Жоел Саренрен-Базее.

Секунди преди края на първото полувреме Клаас-Ян Хунтелаар отново върна преднината на своите, след като преди това Льорой Сане свърши трудната работа. В 80-ата минута бъдещият футболист на Ливърпул Жоел Матип смая всички с пробив, при който премина през половината защита на домакините и последва пас на празна врата на резервата Алесандро Шьопф, който реши спора.

До края Шалке го очакват мачове срещу Аугсбург и Хофенхайм, а "96" приключват пребиването си в елита с двубои срещу Хофе и Байерн (Мюнхен).