Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Лукойл Академик с нова победа в НБЛ

Шампионът Лукойл Академик записа 11-а поредна победа от началото на сезон 2015/16 в Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при гостуването си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 86:65 (12:22; 19:14; 22:24; 12:26) в последен двубой от програмата на XI кръг в родното първенство.

Димитър Димитров бе над всички в селекцията на „студентите” – 24 точки, Донел Тейлър вкара 13 точки, а Павлин Иванов и Желко Шакич приключиха с по 11 точки.

Бошко Йовович вкара 21 точки и овладя 8 борби за пловдивчани, а Мико Голубович и Александър Митрович завършиха съответно с по 15 и 10 точки.

Възпитаниците на Тони Дечев стартираха силно срещата и започнаха да трупат преднина още от първия съдийски сигнал, като след първите десет минути резултатът бе 22:12 в полза на гостите от Правец. Лесното начало внесе измамно спокойствие в редиците на Лукойл, което даде възможност на играчите на пловдивския Академик да демонстрират качествата си и да намалят изоставането си на само пет точки след първото полувреме – 31:36.

Третата четвърт премина изключително равностойно, като на няколко пъти домакините успяха да се доближат на само 2-3 точки от съперника си. Все пак, след 30 минути игра Лукойл Академик бе напред със седем точки – 60:53, а в заключителната последна четвърт момчетата на Тони Дечев демонстрираха нагледно, че са с класа над съперника си и без никакви проблеми покачиха преднината си до 21 точки, за крайното 86:65.

Академик Бултекс 99 – Лукойл Академик 65:86 (12:22; 19:14; 22:24; 12:26)

Академик Бултекс 99: Голубович 15, Дафинов 2, Бачев 9, Йовович 21, Митрови 10 (Ламбич, Ставрев 4, Кьосев 4, Кръстев)

Лукойл Академик: Тейлър 13, Ратковица 6, П.Иванов 11, Барович 10, Димитров 24 (Шакич 11, Виденов 3, Минков, Великов 8)