Гълъбинов води Новара към Серия "А"

Българският нападател Андрей Гълъбинов и Новара продължават великолепната си форма в Серия "Б". Родният национал вкара своя седми гол за този сезон, като бе в основната на шестата поредна победа на своя тим с 3:1 при гостуването на Асколи от 19-ия кръг на първенство. Бившият играч на Ливорно и Авелино игра пълни 90 минути, като още в петата минута даде преднина на гостите. Той бе изведен от Гонзалес и без проблеми вкара своето четвърто попадение в последните шест срещи. Таранът бе близо до втори гол, но първо стреля в аут, след което стражът на домакините изби негов изстрел от фаул.
В 43-ата минута Гълъбинов върна жеста към своя капитан Гонзалес, като му асистира за второто попадение на северняците. Головото подаване бе негово пето в последните пет двубоя.

Домакините започнаха силно втората част, но в 52-ата минута Алмичи бе изгонен и остави Асколи с 10 души. Въпреки това "черно-белите" стигнаха до гол в 65-ата минута, когато Беломо бе точен от дузпа. Гълъбинов имаше още една възможност от фаул, а също така получи жълт картон.

Минута преди края Виоло със своя втори гол за този сезон донесе поредната победа на Новара. Бившият играч на Тернана преодоля трима бранители преди да прехвърли технично стража на домакините за крайното 3:1.

Така Новара, след шестата си победа и общо 11-та от последните 13 срещи, вече е на второ място с 39 точки и изостава само на две от първото място. Лидерът Кротоне остана с 41, след като допусна гол за крайното 2:2 в 90-ата минута при гостуването си на Латина, въпреки че бе с човек повече. Каляри (37) и Бари (35) играят по-късно днес.

Голмайсторът на Бреша Андреа Карачоло бе точен за 1:1 срещу Специя със своя гол № 100 в Серия "Б". Всичките с екипа на Бреша, а преди това Емануеле Калайо бе открил за гостите.

ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ 19-ия кръг на Серия "Б"