Голдън Стейт си отмъсти на Милуоки (видео)

Стеф Къри отбеляза 26 точки, а Дреймънд Грийн беше в основата на силна серия за Голдън Стейт Уориърс преди сирената за победа със 121:112 над Милуоки Бъкс в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Това е и втори пореден успех за шампионите, които са с баланс от 26:1 след поражението срещу същия съперник миналата събота.

Милуоки затрудни максимално Голдън Стейт и във втория мач, който завърши с пререкания между Дреймънд Грийн и Овинтън Мейо при напускане на игрището. Охраната и баскетболисти от двата тима разтърваха играчите, за да предотвратят по-сериозен инцидент.

Уориърс губеха с 15 точки по време на третата четвъртина, а осем минути преди края пасивът на шампионите беше 11 пункта. Именно тогава обаче се намесиха Грийн и Къри, които не само спечелиха 26-и мач за Голдън Стейт в редовния сезон на НБА, но и продължиха серията от домакински победи, която започна на 27 януари срещу Чикаго Булс.

Андре Дръмънд отбеляза 33 точки и спечели 21 борби при победата на Детройт Пистънс със 147:144 срещу Чикаго след изиграването на четири продължения. Пистънс записаха първите седем точки за последната допълнителна част и задържаха аванса до сирената, въпреки опитите на Джими Бътлър да изведе Чикаго до нов обрат. Той завърши с рекордните в кариерата си 43 точки и вкара тройка 4.7 секунди преди края, за да доближи Булс до пасив от една точка. Реджи Джаксън обаче вкара два пъти от линията за наказателен удар в последвалата атака на Детройт.

Демар ДеРоузън отбеляза 30 точки, а Кайл Лаури добави 21 при победата на Торонто Раптърс със 108:94 в гостуване срещу Маями Хийт. "Горещите" пропиляха аванс от 11 точки в последната четвъртина и отстъпиха с 39:58 за цялото второ полувреме, за да останат равни с Шарлът Хорнетс на върха в класирането на Югоизточната дивизия на НБА.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Индиана - Бруклин 104:97
Орландо - Портланд 102:94
Филаделфия - НЙ Никс 97:107
Бостън - Атланта 101:109
Маями - Торонто 94:108
Чикаго - Детройт 144:147 след продължение
Минесота - Сакраменто 99:95
Сан Антонио - ЛА Клипърс 115:107