Монтана излезе начело в Суперлигата

Волейболистите на Монтана излязоха временно начело в класирането на Суперлигата поне за няколко часа, след като записаха 3-а поредна и общо 6-а от началото на сезона. В мач от 9-ия кръг момчетата на треньора Петър Шопов надиграха у дома ЦСКА с 3:1 (25:19, 21:25, 25:17, 25:21) пред повече от 250 зрители в зала "Огоста". Срещата бе изгледана на живо и от селекционера на националният отбор Пламен Константинов.

Така монтанчани са начело с 20 точки след 6 победи и 3 загуби, но преди останалите срещи от кръга утре. ЦСКА пък останаха 5-и с 14 точки след 5 победи и 4 загуби. Мачът на Монтана в следващия 10-и кръг Монтана срещу досегашния лидер Нефтохимик 2010 (Бургас) е отложен за след Нова година, докато ЦСКА е гост на Тетевен Волей.

Невероятна атмосфера създадоха монтанските фенове на ЦСКА, които не спряха да подкрепят любимия си отбор. Преди мача агитката издигна транспарант "Сашо Попов последният мохикан на правдата”. "Това казва почти всичко. Надявам се повече никои да няма повод да пише подобни неща”, заяви Пламен Константинов, който след края на мача не отказа нито една снимка за спомен с феновете на волейбола в Монтана.

Домакините от Монтана спечелиха първия гейм с 25:20. Във втория "червените" поведоха с 12:7 и въпреки някои колебания го затвориха с 25:21. Силите им обаче стигнаха до тук. Треньорът на Монтана Петър Шопов пък направи няколко смени, които се отразиха положително на отбора - 25:17 и 25:21 в третия и четвъртия гейм и 3:1.