Бостън разби Питсбърг, Вашингтон се укрепи в челото на Изток

Вратарят Туука Раск направи 34 спасявания, Джими Хейс вкара първия си гол в последните 16 мача, а Бостън победи Питсбърг с 3:0 в собствената си зала "ТД Гардън".

Домакините от Брюинс реализираха по едно попадение през всяка от трите части на мача. Резултатът беше открит от Макс Талбот в 10-ата минута, а в четвъртата на втората част Хейс покачи на 2:0.
Крайното 3:0 бе оформено от Райън Спуунър, който се разписа на празна врата малко преди края на срещата.

С успеха Бостън се изкачи на второ място в Атлантическата дивизия с 38 точки, само 5 по-малко от водача Монреал, който обаче има и две изиграни срещи в повече.

За Питсбърг това е пета загуба в последните 6 мача, като тимът е все още без победа под ръководството на новия старши треньор Майк Съливан.

Подобни проблеми няма тимът на Вашингтон, който спечели осми от последните си 10 мача, надигравайки като домакин Отава с 2:1. С победата Вашингтон има 46 точки и еднолично оглавява подреждането в Източната конференция.

Михаел Лата даде аванс за домакините в края на първата част, а Джон Карлсън покачи на 2:0 в началото на втората с мощен удар от близка дистанция.

Боби Райън върна един гол за Отава 4 минути и 14 секунди преди края, но в малкото оставащо време Брейдън Холтби успя да запази мрежата си от второ попадение. Вратарят на Вашингтон направи 26 спасявания, а с него на вратата отборът има 20 победи в 25 мача.

Въпреки загубата, Отава остава в зоната на плейофите в Източната конференция с 37 точки.