Тур измъчи Лион по пътя към 1/4-финала

Отборът на Лион измъкна труден успех с 2:1 над Тур в сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за Купата на Лигата. "Хлапетата" все пак успяха да стигнат до победата и продължават напред в турнира.

Лион поведе в резултата в 38-ата минута, когато домакините поучиха дузпа в своя полза, а Клаудио Бовю реализира от бялата точка за 1:0. Този резултат обаче се задържа доста дълго след това, като "хлапетата" така и не успяваха да решат всичко в своя полза. Така в 71-ата минута гостите успяха да изненадат своя съперник и да възстановят равенството чрез Сантамария.

Играчите на Лион нямаха избор освен да се хвърлят масирано в атака в търсене на успеха и усилията им дадоха резултат. В 85-ата минута отново Бовю успя да порази вратата на съперника и така стана герой за своя тим, оформяйки крайното 2:1.

С този успех Лион се класира в следващата фаза на турнира и вече чака какво ще му отреди жребия.