Божинов пак герой (видео)

Българският нападател Валери Божинов отново се превърна в герой за Партизан. Нападателят изигра пълни 90 минути за шампионите и донесе победа с 2:1 над Борац (Чачак) в мач от 22-ия кръг на сръбската суперлига.

Националът се разписа в 84-ата минута за 2:1, след като преди това бе пропуснал да вкара сам срещу стража на гостите в 64-ата минута. Намиращият се на второ място в класирането състав на Борац поведе в 17-ата минута с попадение на Йевтович. Младият талант Живкович изравни в 27-ата минута, а Божинов няколко минути преди края донесе 10-ата победа на Партизан в първенството. Попадението пък беше негово 12-то за този шампионат.

Успехът изкачи "черно-белите" с една позиция нагоре. Така шампионите ще зимуват на четвърто място с 36 точки, но второто място заето от Борац и Чукарички е само на една пред тях. Тежката есен на Партизан завършва обаче с историческите за този период на годината 26 точки разлика от вечния съперник Цървена звезда, който е в рекордна серия от 19 поредни победи и лети към титлата с актив от 62 точки.

Другият българин в Партизан Иван Бандаловски отново бе титуляр и игра пълни 90 минути като десен бранител. Бившият играч на ЦСКА има известна вина за попадението на Борац, след като изпусна противник да излезе сам срещу вратаря, но след това поправи грешката си и изби топката преди да бъде нанесен голов удар. За негово съжаление, коженото кълбо попадна в Йевтович и той вкара за 0:1 пред празните трибуни на стадион "Партизан", тъй като поради наказание срещата се игра пред закрити врата.