Рома се сгромоляса на "Олимпико" (видео)

Поредната изненада в турнира за Купата на Италия е факт! Един от фаворитите в надпреварата Рома изхвърча от турнира на "Олимпико", след като отстъпи с 2:4 след изпълнение на дузпи пред Специя. Редовното време и двете продължения завършиха при резултат 0:0, като намиращият се на 11-о място в Серия "Б" състав не сбърка нито едно изпълнение от бялата точка. Босненските звезди на "вълците" Миралем Пянич и Един Джеко сбъркаха първите две дузпи за домакините, което се оказа фатално за "джалоросите".
За Специя точни бяха Терци, Нене, Хуанде и Акампора, който прати в екстаз около 2000 тифози пристигнали до Рим за срещата.

В редовното време гостите пропиляха три голови положения, а попадение на Джеко бе отменено поради засада в 33-ата минута.

В последната минута на редовното време Салих Учан можеше да се превърне герой за "вълците", но Леандро Чичизола спаси. Майкон пък направи пропуск в края на първото продължение, когато се забави да нанесе точен удар.

Така Специя излиза на четвъртфинал срещу третодивизионния Александия, който изхвърли вчера Дженоа, а преди това и Палермо. Двубоят е на 20-и януари, като победителите от днес са домакини.

Малкото присъстващи тифози на "Олимпико" днес изпратиха с бурни освирквания своите любимци и Руди Гарсия, който рискува поста си след поредицата от слаби резултати. Рома вече няма победа от седем мача: четири в Серия "А", два в Шампионската лига и един за Купата на Италия.
Освен това "джалорисите" са на пето място с 29 точки, след като бяха само на точка зад Интер преди четири кръга.

РОМА - СПЕЦИЯ 2:4 след дузпи, 0:0 в редовното време