Колорадо прекъсна серията на Патрик Кейн с класически успех в Чикаго

Серията на крилото на Чикаго Патрик Кейн от 26 поредни мача с гол или асистенция приключи тази нощ, след като шампионите отстъпиха с 0:3 като домакин на Колорадо.

С основна заслуга за края на серията, която е рекордна за американски хокеист, бе руският вратар на Колорадо Семьон Варламов, който отрази всичките 29 удара към вратата си. Гостите от Аваланш положиха всички усилия в опазването на Кейн, като не му позволиха да отправи нито един точен удар и умело успяваха да задържат шайбата в големи периоди от мача.

Мат Дюшене, Зак Редмънд и Габриел Ландеског отбелязаха головете за Колорадо, като попаденията паднаха във всяка една от трите части.

Победата бе трета поредна за гостите и седма в последните им 10 мача. С нея "лавините" се изкачиха до деветото място в Западната конференция, но са все още на цели 5 точки от място плейофните места.

Калгари записа шести пореден успех, след като победи Нешвил като гост с 2:1 след продължение. Защитникът Крис Ръсел бе точен минута и 23 секунди след началото на продължението, за да донесе победата на Калгари. Гостите се видяха изоставащи в резултата след само 5 минути игра, след като Коди Ходжсън от тима на Нешвил бе точен от наказателен удар.

В средата на втората третина обаче Калгари изравни чрез Ти Джей Броди, което бе и последния гол за редовните 60 минути.

Загубата остави Нешвил на осмото място в Западната конференция с 36 точки, докато Калгари е десети с 30.

На Изток Флорида записа много важен успех в битката си за място в плейофите, след като разгроми с 5:1 Ню Йорк Айлендърс като гост. След скучна първа третина, зрителите в "Барклийс Сентър" в Бруклин видяха цели 4 попадения през втората част. Райли Смит и Александър Барков дадоха аванс от 2:0 на Флорида, но Брок Нелсън намали на 1:2 в 13-ата минута.

Точно 20 секунди по-късно Флорида стигна до нов гол чрез Арън Екблад, а Венсан Трочек и Джонатан Хубердо на празна врата оформиха крайния резултат през третия период.

С успеха Флорида събра 34 точки и вече е само на 2 от зоната на плейофите, докато Айлендърс има 41 пункта и заема третото място в дивизия Метрополитън.