Вердер повали Борусия (М) в голово шоу, Леверкузен също на 1/4-финал (видео)

Вердер (Бремен) поднесе първата изненада в 1/8-финалите от турнира за Купата на Германия, като победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:3 като гост. "Бременските музиканти" са в лоша форма в Бундеслигата, но днес показаха забележителна ефективност и наказаха грешките в защитата на Борусия.

Ларс Щиндъл откри резултата в полза на домакините в 32-ата иинута, а в началото на второто полувреме Янек Щернберг изравни. Яник Вестергор вкара втори гол за Вердер в 58-ата минута, а в последния четвърт час зрителите станаха свидетели на истинско шоу.

Бранимир Хъргота беше точен за 2:2 в 74-ата минута, но в ответната атака ветеранът Клаудио Писаро заби трети гол за Вердер. В 78-ата минута Антони Уджа макисмално доближи гостите до 1/4-финалите, а в последната минута Хъргота оформи крайния резултат.

В друг мач от осминафиналната фаза третодивизионият Унтерхахинг, воден от бишия германски национал Кристиан Циге, не успя да окаже сериозна съпротива на Байер (Леверкузен) и отстъпи с 1:3.

Домакините все пак поведоха в 27-ата минута чрез Максимилиан Бауер, но много скоро намиращият се във великолепна форма Хавиер Ернандес изравни. През второто полувреме "аспирините" наложиха волята си с попадения на Щефан Кийслинг и Карим Белараби, а малко преди последното попадение Улрих Тафертшьофер от Унтерхахинг получи червен картон.

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) - ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 3:4
1:0 Щиндъл (32)
1:1 Щернберг (52)
1:2 Вестергор (58)
2:2 Хъргота (74)
2:3  Писаро (75)