Косовари взеха реванш от Левски 2014

Левски 2014 зaписа четвъртата си поредна загуба в Балканската лига, като този път отстъпи като гост на Башкими със 75:94. Така у дома в Призрен косоварите взеха реванш за загубата в София по-рано през сезона, когато “сините” надделяха със 17 точки разлика, а днес трябваше да загубят с 16 или по-малко, или пък да победят, за да имат шансове за директно класиране за следващата фаза. Въпреки поражението българите все още имат възможност да продължат напред, но сега ситуацията им се усложнява.

Домакините изиграха убийствена първа четвърт, в която успяха да ограничат момчетата на Николай Господинов до скромните седем точки, за да поведат със 7:30 след 10 минути игра, а до почивката преднината им вече бе достигнала 30 точки - 20:50.

През второто полувреме нещата не се промениха особено и в един момент изоставането на Левски 2014 достигна 40 точки (30:70), а след 30 минути Башкими бе напред с 43:77. Силна финална четвърт на младия роден тим намали значително изостването, но въпреки това те отстъпиха със 75:94.

Капитанът Алекс Симеонов бе над всички с “дабъл-дабъл” от 31 точки и 12 борби, а освен това бе фаулиран 11 пъти. Евгени Хаджирусев направи много силно включване от пейката с 25 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Марсел Джоунс бе най-добър за победителите с 28 точки, 8 отнети топки и 6 борби, а Антабия Уолър остана с 25 точки, 5 борби и 4 асистенции.