Ники Пенчев и Ресовия с 3:1 над СКРА в супердербито на Полша! Курек с 31 точки

Волейболният национал Николай Пенчев и Асеко Ресовия (Жешув) постигнаха трета поредна победа в полската Плюс лига. Ники Пенчев и компания надиграха като гости гранда СКРА (Белхатов) с 3:1 (25:21, 16:25, 25:20, 25:22) в супердербито на междинния 3-и кръг, игран вчера пред около 2700 зрители в зала "Енергия".

В началото на първия гейм домакините от СКРА играха много по-добре, докато шампионите от Ресовия имаха проблеми в посрещане заради серия от силни сервиси на Мариуш Влазли. Все пак, Ресовия успяха да поведат с 16:14 благодарение на Бартош Курек, който е и бивш играч на СКРА. В крайна сметка момчетата на Анджей Ковал взеха гейма с 25:21 след няколко бомбени атаки на американския национал Томас Джаешки и грешки на Влазли. Втората част започна отново много силно за СКРА, които поведоха с 8:4 след нови силни изяви на Влазли. Постепенно наставникът на Ресовия Анджей Ковал направи множество смени и промени в състава си, но въпреки това домакините спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:16. В третия гейм имаше своебразен дуел между Бартош Курек и Мариуш Влазли, но в крайна сметка Ресовия спечели гейма с 25:20. В четвъртата част Ресовия дръпна с 11:8 отново благодарение на Курек, след което шампионите на Полша без особени проблеми спечелиха гейма с 25:22, а с това и мача с 3:1.

Ники Пенчев започна като титуляр за шампионите на Полша, но бе сменен във втория гейм от Александър Сливка, за да се появи отново в игра в края на мача. Българският национал завърши с 6 точки (1 блок, 63% ефективност в атака, 25% позитивно и 25% перфектно посрещане) за успеха. Страхотен мач за Ресовия изигра зведата Бартош Курек, който бе над всички и заби 31 точки (1 блок, 1 ас и 64% ефективност в атака) за победата. Курек бе определен и за MVP на мача.

За тима на СКРА Мариуш Влазли реализира 17 точки (2 блока, 4 аса и 46% ефективност в атака), а аржентинският национал Факундо Конте добави още 14 точки (2 блока, 52% ефективност в атака, 37% позитивно и 33% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за победата.

По този начин шампионите на Полша излязоха еднолично начело във временното класиране с 9 точки след 3 победи от 3 мача. В следващия редовен 4-ти кръг волейболистите на Ресовия са домакини на Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй). Срещата е в събота (14 ноември) от 19,00 часа българско време.

СКРА (БЕЛХАТОВ) - АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) 1:3 (21:25, 25:16, 20:25, 22:25)
СКРА: Николас Уриарте 4, Мариуш Влазли 17, Факундо Конте 14, Никола Марешал 9, Сречко Лисинац 9, Карол Клос 9 - Роберт Милчарек-либеро (Мариуш Марчиняк, Анджей Врона, Марчин Януш, Марсел Громадовски, Исраел Родригес 1)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка
РЕСОВИЯ: Фабиан Джизга 2, Бартош Курек 31, Томас Джаешке 12, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 6, Давид Дрия 7, Дмитро Пашитский 3 - Дамян Войташек-либеро (Лукаш Тихачек, Олег Ахрем, Йохен Шьоопс 1, Лукаш Перловски, Александър Сливка 5)
Старши-треньор: Анджей Ковал.