Монтана удари Марек с 3:1 насред Дупница

Волейболният отбор на Монтана записа втора победа от началото на сезона в Суперлигата, след като се наложи като гост над шампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:20, 20:25, 22:25, 25:18)* в дербито на 3-ия кръг, играно тази вечер.

В първата част на мача двата отбора започнаха с равноснойна игра, като през цялото време резултатът вървеше точка за точка. До момента, в който Симеон Александров от Монтана застана на начален удар при резултат 20:20. С добрия си сервис и използваните възможности за контраатака, отборът от Монтана затвори гейма при 25:20. Вторият гейм се разви по идентичен начин на първия, като през по-голямата част отборите вървяха заедно в резултата. Но отново в края на гейма, момчетата от Монтана успяха да използват възможностите дадени им от шампионите и да вземат гейма със същия резултат.

В третата част битката бе най-оспорвана, като на няколко пъти отборите сменяха водачеството си. В този гейм отборът на Найден Найденов успя да издържи на противниковата игра и да разколебае Монтана, с което да затвори гейма при 25:22. В четвъртата част отборът на Монтана започна по-мобилизирано, като успя да поведе с 12:8. Тази преднина ги успокои и позволиха на дупничани много бързо да се върнат в гейма изравнявайки 12:12. Но Монтана отново направи разлика при 17:13, която им бе достатъчна да спечелят гейма с 25:18, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за Монтана стана Минчо Минчев с 21 точки (2 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата. За домакините от Марек Станислав Величков завърши с 18 точки.

*Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)