Гризман измъкна победата в 93-ата минута

Отборът на Атлетико Мадрид сломи драматично с 1:0 Спортинг Хихон в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман донесе трите точки с гол в 93-ата минута. Срещата беше доста равностойна, а гостите от "Ел Молинон" се пропукаха в последния дъх на мача.

През първото полувреме момчетата на Диего Симеоне не намираха формулата за гол във вратата на Иван Куеяр. Тимът на Абелардо Фернандес беше добре подреден, затваряше умело свободните пространства пред и в наказателното поле. Освен това гостите от "Ел Молинон" сътвориха и двете най-опасни положения за първата част. Още във втората минута Джони Родригес шутира много близо до гредата. В 36-ата минута Ян Облак показа завидно майсторство след силен удар на Ален Халилович от 11 метра. Тиаго Мендеш имаше добра възможност да се разпише с глава в 26-ата минута.

Коке пръв дръзна да шутира през второто полувреме. В 56-ата минута халфът на "лос колчонерос" стреля от 23 метра и топката прелетя опасно покрай дясната греда на Куеяр. В средата на полувремето (66) стражът на астурианци направи двойно спасяване и беше трудно за вярване, че топката не попадна в мрежата. След рейд на Яник Ферейра Караско Антоан Гризман не съумя да се разпише. В 68-ата Ян Облак се отличи със забележителна намеса след опит на Джони да намери мрежата около сглобката на вратата. В 72-ата Ферейра Караско отправи далечен изстрел. И двамата вратари бяха на висота. Когато всички си мислеха, че мачът ще завърши без гол, изникна Гризман. В третата добавена минута на двубоя Диего Годин се пребори за висока топка на пеналта, а френският номер 7 се измъкна от защитниците и с плонж матира Куеяр - 1:0.

С успеха Атлетико се приближи на точка от Реал Мадрид и на четири от Барселона преди последния двубой от кръга - този на "белите" в Севиля.

Снимка: "Марка"