Дунав би с три точки Монтана

Дунав 8806 победи Монтана 2003 с 69:66 (20:18, 17:17, 20:18 и 12:13) в мач от женското баскетболно първенство на България, игран в зала "Дунав" в Русе.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Юрика "Ша" Брукс, Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Радостина Димитрова и Дженифър Брандън.
Монтана 2003 излезе в състав Виктория Стойчева, Келиндра Закъри, Радостина Димитрова, Даниела Петева и Шарел Алън.

Мачът бе много оспорван. През втората част дунавки успяха да натрупат преднина от 10 точки - 35:25, но до края й гостите успяха да намалят разликата на две точки. Така на почивката домакините водеха с 37:35. В останалите две части двата отбора продължиха със силната игра. Шест минути преди края на последната четвърт Дунав успя да поведе с 63:57. До края на мача гостите не можаха да обърнат мача и домакините победиха с 69:66.

От Дунав 8806 най-полезна бе Дженифър Брандън, която вкара 20 точки, а Биляна Степанович записа 15.
За отбора на Монтана 2003 най-резултатни бяха Келиндра Закъри и Шарел Алън, които отбелязаха по 22 точки, а Радостина Димитрова вкара 8 точки.