Тито Рабат спечели последния си старт в Moto2

Тито Рабат спечели третата си победа за сезона в своя последен старт в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм. Испанският пилот на "EG 0,0 Marc VDS" триумфира с време 28:48.831 минути във Валенсия, след като надви Алекс Ринс във великолепен дуел. Подиума във финалния кръг за годината допълни швейцарецът Томас Люти.

Рабат, който ще кара с Хонда в MotoGP догодина, започна състезанието силно, но Алекс Ринс го притесняваше през цялото време. Той в крайна сметка се справи със съпротивата на своя сънародник и го победи с време 0.309 секунди. Това беше десетият подиум за годината за Тито Рабат, но и той не беше достатъчен за второто място в шампионата, което зае именно Ринс с аванс от три точки. Световният шампион Йоан Зарко финишира едва на седмо място надпреварата във Валенсия.