Минесота подчини Чикаго за 5 минути

Минесота Тимбърулвс се разправи с Чикаго Булс насред “Юнайтед Сентър” и подчини “биковете” за третата си победа този сезон. Младоците на Сам Мичъл надиграха съперника си със 102:93 след продължение, пречупвайки доста по-опитния си съперник за точно пет минути. Това се случи именно в допълнителния период, който дойде след равенство от 93:93 в редовните 48 минути, а в последвалите 300 секунди гостите не допуснаха нито точка в коша си, за да се поздравят с успеха.

Канадската надежда Андрю Уигинс избухна с 31 точки за Тимбърулвс. Карл-Антъни Таунс записа третия си “дабъл-дабъл” от пет изиграни мача, този път със 17 точки, 13 борби, 4 чадъра и 1 отнета топка.

Сръбският новобранец на тима Неманя Биелица пък изнесе най-силното си представяне откакто е в НБА и вкара 17 точки, овладя 11 борби и направи 5 асистенции. Рики Рубио пък направи 10 асистенции.

Пау Гасол бе най-добър за Булс с 12 точки и 14 борби. Тони Снел се включи хубаво като шести човек с 14 точки, докато трима други баскетболисти - Дъг МакДермът, Джими Бътлър и Дерик Роуз вкарах по 11 точки. Бътлър и Роуз обаче не бяха на висота в стрелбата си и реализираха общо 7 шута от 28 опита, като Бътлър не успя при нито една от седемте си тройки.

“Не си спомням продължение, в което даден отбор да не успее да вкара. Трябва да отдадем дължимото на Минесота. Те играха добре и искаха победата повече от нас”, бе краткият коментар на Пау Гасол след двубоя.

Ветеранът Кевин Гарнет пък прекъсна серията си от два мача, в които не успяваше да реализира точки и успя при една от двете си стрелби към коша.