Походът на Левски продължава (видео+галерия)

Лидерът Левски надви много трудно, но заслужено с 1:0 Локомотив (Пловдив) в последен мач от 15-ия кръг на "А" група  на "Георги Аспарухов". Герой за "сините" се превърна испанецът Мигел Бедоя, който отбеляза своето първо попадение за този сезон в пърнеството в 76-ата минута. Интересното е, че при успеха с 1:0 над Черно море при предното домакинство, отново дебютен гол за сезона на Максимилиан Карнер донесе трите точки за столичани. Играчите на Стойчо Стоев записаха своята девета победа и вече имат актив от 31 точки. Така Литекс (27) остана на четири точки зад тях, а Берое на пет (26), докато Лудогорец (25) изостава с цели шест точки. "Смърфовете" спряха положителната си серия от три мача без поражение и останаха на осмо място с 18 точки.

Наказаният Роман Прохазка при домакините бе заменен от Радослав Цонев, а на мястото на Мартин Камбуров в стартовия състав на "смърфовете" бе Айкут Янъков. Двубоят започна с минута мълчание в почит на Стоян Хранов, който почина внезапно преди два дни.

Левски - Локо Пд 1:0 Още в 35-ата секунда домакините искаха дузпа след съприкосновение на Цонев с играч на "смърфовете". Аймен Беалид с глава пропусна две минути по-късно, а в 9-ата минута Йоргачевич спаси вратата си, след като Стефан Велев остана сам срещу него.

Диаби с глава също пропусна да се разпише в 11-ата минута, тъй като от отлична позиция стреля в аут. Де Ноойер стреля веднъж, но без да затрудни Ел Харуби.

До края на първата част чисти голови положения липсваха, въпреки игровото преимущество на "сините". Гостите пък получиха четири жълти картона.

Левски - Локо Пд 1:0 Йоан Ласиман замени на полувремето Янъков, а в началото на втората част дежурните факли и димки в Сектор "Б" бяха запалени, а феновете започнаха още повече да подкрепят домакините.

Георги Костадинов получи жълт картон, който ще го извади от гостуването на Пирин (Благоевград). В 56-ата минута Де Ноойер стреля по диагонал, а Ел Харуби изби.

Левски - Локо Пд 1:0 Линел Китамбала замени в 67-ата минута Диаби, който пък секунди преди това разби главата Кирил Котев при единоборство за висока топка. Защитникът напусна малко по-късно, а Мики Орачев замени Цонев.

Буквално минута по-късно в 76-ата, юношата на домакините Орачев стреля с глава, Ел Харуби изби, а Бедоя на празна врата вкара за 1:0.

Левски - Локо Пд 1:0 Бедоя и Китамбала пробваха по един удар до края, а в последните минути "смърфовете" имаха възможност да изпълнят два опасни фаула, но до изравняване не се стигна. Така няколко хиляди зрители на "Герена" изпратиха с аплодисменти домакините, които ги зарадваха в студеното време.
Левски вече има серия от девет поредни шампионатни срещи без поражение, тъй като последното такова бе на "Лаута" срещу Мартин Камбуров и компания на 23-и август. В този период 26-кратните шампиони записаха седем победи и две равенства, като в последните осем мача имат седем успеха в елита и само два допуснати гола.
Левски - Локо Пд 1:0
ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:0
1:0 Бедоя (76)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Боян Йоргачевич; Живко Миланов, Максимилиан Карнер, Аймен Белаид, Веселин Минев; Джереми де Ноойер, Георги Костадинов; Божидар Краев, Радослав Цонев, Мигел Бедоя; Умар Диаби
Старши треньор: С. Стоев

ЛОКО ПД (4-2-3-1): Ел Харуби; Пламен Крумов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Крум Стоянов; Стефан Велев, Ванчо Траянов; Айкут Янъков, Емил Гъргоров, Димо Бакалов; Зоран Балдовалиев
Старши треньор: Х. Колев

СЪДИЯ: Николай Йорданов