Берое излъга Черно море в драма с продължение

Отборът на Берое (Стара Загора) записа победа в двубоя си от V кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Порт Варна с 89:87.

Най-полезен за победителите беше Еврик Гари, който вкара 28 точки, Тенчо Тенчев и Тихомир Желев добавиха съответно по 15 и 13 точки, а Александър Тодорович се отличи с „дабъл-дабъл” – 12 точки и 12 борби.

Симеон Илиев вкара 22 точки и овладя 10 борби за варненци, Пламен Алексиев се отличи със 17 точки и 13 асистенции, а Станислав Славейков също приключи с двойни показатели – 14 гточки и 13 борби.

След равностойна първа четвърт, в която нито един от двата отбора не успя да наложи трайно волята си на терена и резултатът бе равен – 20:20, гостите от Варна подобриха значително представянето си в защита, а Славейков, Симеон Илиев и Вутев бяха безпощадни в нападение и „моряците” се оттеглиха на почивката с двуцифрена преднина – 40:30.

В началото на третата четвърт разликата в полза на Черно море скочи до 15 точки, но след това гостите загубиха концентрация, а под другия кош баскетболистите на Берое се възползваха максимално от шанса си и обърнаха резултата в своя полза – 59:58.

В последните десет минути лидерството смени притежателя си 3-4 пъти, като в заключителните секунди Берое бе напред с две точки, но Цонков получи право да изпълни два наказателни удара, с което отново изравни резултата и прати мача в продължение – 79:79.

Старозагорци стояха по-добре на терена в първите минути на продължението и заслужено успяха да поведат с шест точки – 87:81 след тройкана Гари, а в оставащите 1:54 минути Черно море направи всичко, за да обърне резултата в своя полза, но времето и силите не стигнаха на гостите и последния съдийски сигнал прозвуча при 89:87 в полза на Берое (Стара Загора).

Берое – Черно море Порт Варна 89:87 (20:20; 10:20; 29:18; 20:21; 10:8)

Берое: Тодорович 12, Мур 9, Ваклинов 1, Желев 13, Раднев (Барнс 11, Николов, Гари 28, Тенчев 15, Гълъбов, Русев, Карамфилов)

Черно море: Алексиев 17, Цонков 8, Илиев 22, Славейков 14, Маравич 12 (Стоянов 2, Нацкин 3, Вутев 9, Пейчинов, Христов, Янков, Радев)