Шампионите пречупиха Ямбол за едно полувреме

Шампионът Лукойл Академик постигна петата си поредна победа, след като се справи при гостуването си на Ямбол. “Студентите” са единственият отбор без поражение в НБЛ, а днес триумфираха в зала “Диана” с 21 точки разлика - 92:71.
Домакините се държаха добре през първата половина на двубоя, като на почивката бяха напред в резултата с пет точки преднина - 36:41. През второто полувреме обаче гостите показаха истинските си възможности и още в третата четвърт решиха двубоя в своя полза, реализирайки двойно повече от местния отбор и повеждайки с 68:57. В заключителните 10 минути играчите на Тони Дечев увеличиха разликата, за да фиксират крайното 92:71.
Черногорският център Филип Барович изигра много силен мач и завърши с 25 точки, 11 борби и 2 отнети топки. Желко Шакич вкара 18 точки за 21 минути на терена, докато Павлин Иванов наказа отбора от родния си град с 16 точки.
За домакините Милиян Боцка вкара 21 точки, Денис Агре реализира 16 и овладя 12 борби, а Станислав Говедаров се оттегли с 14.
ЯМБОЛ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 71:92 (23:20, 18:16, 16:32, 14:24)