Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Норич се събуди с победа над Суонзи (видео)

Тимът на Норич прекъсна серията си от четири поредни загуби с минимален успех 1:0 над Суонзи на своя "Кероу Роуд". Единственото попадение в срещата падна в 70-ата минута, когато появилият се само две минути по-рано Диумерси Мбокани отклони топката с глава, вратарят на гостите Лукаш Фабиански остана далеч от нея и Джони Хоусън отблизо я прати в мрежата.

До края на мача гостите от Уелс имаха възможност да изравнят и Гилфи Сигурдсон прати топката в горната греда с технично изпълнение, а финалният натиск на възпитаниците на Гари Монк доведе до няколко мелета пред вратата на Джон Ръди, но не и до изравнително попадение.

Първият успех от пет мача насам изкачи "канарчетата" на Алекс Нийл до 15-ото място в класирането с 12 точки. Петото поражение в последните осем мача на Суонзи пък означава, че "лебедите" на Гари Монк вече са само една позиция пред Норич в подреждането и с една точка повече от тях. Това е сериозно отстъпление за отбора, който стартира отлично сезона и в края на август се намираше в топ 4 на Висшата лига.