Мьонхенгладбах не издържа на темпото (видео)

След шест поредни победи за първенство тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) се препъна малко изненадващо в новака Инголщат 04, записвайки домакинско 0:0 в двубой от 12-ия кръг. По този начин новият треньор Андре Шуберт пропусна възможността да постави нов рекорд на Бундеслигата от седем поредни победи в първите си седем срещи начело на "жребчетата". Баварците пък се доказаха като корав съперник, след като преди седмица си тръгнаха с точка и от стадиона на Шалке 04.

Борусия беше в много силна серия, включваща и две равенства срещу Ювентус в Шампионската лига, което, изглежда, изцеди силите на футболистите. Дори Инголщат днес беше по-активният тим и повече заслужаваше да спечели. В 86-ата минута капитанът на Мьонхенгладбах Гранит Джака беше отстранен за втори жълт картон.

Първото полувреме мина под изявената диктовка на "04" и два сериозни пропуска, дело на Марвин Матип и Моритц Хартман още в началния четвърт час. В 16-ата минута пък Рафаел не успя да се възползва от грешка на вратаря на гостите.

След антракта силите бяха изравнени, като и двата тима нямаха късмет. Борусия беше най-близо до попадение в 60-ата минута, когато Матип изчисти с глава от голлинията изстрел на Фабиан Джонсън.

Мьонхенгладбах остава в зона "Европа" с актив от 19 точки, докато Инголщат е само с три по-малко.