Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Положителен старт за Груев в Дуисбург (видео)

Илия Груев спечели точка в дебюта си като старши треньор, след като неговият Дуисбург направи 1:1 срещу Фрайбург в двубой от 14-ия кръг на Втора Бундеслига. Българският специалист беше назначен преди няколко дни със задачата да спаси отбора от изпадане, но на този етап "зебрите" остават на последно място, на поне 5 точки от позицията за бараж. Томас Брьокер, който беше едно от трите нови имена в стартовия състав на Груев, изведе домакините напред в 42-ата минута. Гостите обаче изравниха чрез Амир Абраши в 62-ата минута.

В заключителните десетина минути тимът на българския специалист остана с 10 души, тъй като централният защитник Томас Майснер беше изгонен за втори жълт картон. Независимо от това Фрайбург, който допреди няколко месеца беше член на елита на германския футбол, не успя да стигне до втори гол, но и единственият му беше достатъчен поне временно да излезе на първо място в класирането с равен брой точки с РазенБалшпорт.

В следващия кръг Дуисбург гостува на Фортуна (Дюселдорф), който също е в слаба серия и е застрашен от изпадане

ДУИСБУРГ - ФРАЙБУРГ 1:1
1:0 Томас Брьокер (42)
1:1 Амир Абраши (62)