Уфа излъга Амкар с гол в края (видео)

Отборът на Уфа победи с 2:1 гостуващия Амкар в мач от 15-ия кръг на руската Премиер Лига. Българският халф Георги Пеев изгледа целия двубой от пейката на Амкар, а другият българин в тима от Перм - левият бек Петър Занев, не бе в групата на отбора за срещата.

Силвестър Игбун даде аванс на домакините от Уфа в резултата с гол в 47-ата минута. Нигерийският нападател бе изпуснат от отбраната на гостите след центриране от фаул и с глава отблизо изпрати топката в мрежата. В 68-ата минута резервата Александър Салугин изрвани резултата с удар с глава след центриране от корнер, но две минути преди края - друга резерва - Вячеслав Кротов, донесе победата на Уфа. Намиращият се в противниковото наказателно поле Кротов насочи топката във вратата с чудесен удар след подаване отдясно.

За Уфа това е трета победа от началото на сезона в руското първенство и тимът събра 13 точки, като е 14-и в класирането. Амкар е девети с 16 точки, като претърпя днес седмо поражение.