Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Свитолина е 1/2-финалистка в Китай

Елина Свитолина от Украйна победи втората поставена Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:7 (4), 6:1, 6:3 в среща от Група "В" и се класира за полуфиналите на турнира на WТА "Елит Трофи" в китайския град Чжухай с награден фонд 2.15 милиона долара. Осмата в схемата Свитолина загуби първия сет, който продължи 80 минути, но доминираше в следващите два и стигна до успеха за 2:37 часа.

В Група "Д" Анна Каролина Шмидлова (Словакия) разгроми номер 4 в схемата Роберта Винчи (Италия) с 6:1, 6:0 за 55 минути. Финалистката на US Open Винчи предварително си беше осигурила участие на полуфиналите след отпадането на датчанката Каролин Вожняцки поради контузия.

Номер 1 в схемата Винъс Уилямс (САЩ) ще играе срещу Винчи на полуфиналите, докато номер 3 Каролина Плишкова (Чехия) ще спори със Свитолина.

В среща от Група "А" седмата поставена Медисън Кийс (САЩ) победи представителката на домакините Чжън Сайсай с 6:3, 6:2 за 76 минути.

Надпреварата се провежда за пръв път и заменя в календара Турнира на шампионките на WТА. Тя включва четири групи по три тенисистки. Победителките от всяка група се класират за полуфиналите.