Лора Китипова и Виченца с първа победа в Италия

Разпределителката на женския ни национален волейболен отбор Лора Китипова и нейният Обиетиво Рисарчименто (Виченца) записаха първа победа в италианската Серия А1.

Китипова и съотборничките й обърнаха и надиграха като гости Металеге Санитарс (Монтикиари) с 3:1 (24:26, 25:17, 25:18, 25:23) в мач от 3-ия кръг. Българката започна като титулярка, но бе сменена още след първия гейм от Витория Пранди. Най-полезни за Виченца станаха Лаура Партенио (4 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака и 54% перфектно посрещане) и Елиза Чела (3 блока, 3 аса, 27% ефективност в атака и 48% перфектно посрещане) съответно с 21 и 19 точки за победата. За тима на Монтикиари полякинята Береника Томся заби 27 точки (44% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

В междинния 4-и кръг, обаче, волейболистките на Виченца допуснаха 3-а загуба, след като паднаха като гости на Унендо Ямамай (Бусто Арсицио) с 0:3 (19:25, 20:25, 19:25). И в тази среща Лора Китипова отново започна като титулярка, но бе сменена в средата на втория гейм от Витория Пранди. Българската плеймейкърка се отчете с 1 блок. Най-резултатни за тима на Виченца станаха американката Ариел Уилсън (1 блок и 50% ефективност в атака) и сръбкинята Мина Попович (1 блок, 1 ас и 60% ефективност в атака) с по скромните 8 точки. За отбора на Бусто Арсицио над всички бе американката Карста Лоу с 18 точки (1 блок и 53% ефективност в атака) за победата.

По този начин Китипова и компания са на 11-о място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 3 загуби, с колкото е и 10-ия Монтикиари. В редовния 5-и кръг Винченца е домакин на силния тим на Нордмеканика (Пиаченца). Мачът е в неделя (8 ноември) от 19,00 часа българско време.