Новак шокира Монпелие

Новакът в Лига 1 Анже постигна изненадваща победа на старта на шампионата на Франция. Тимът от Източна Франция се наложи с 2:0 като гост над Монпелие в първия кръг на новото първенство. Резултатът бе открит от Абдул Камара още в четвъртата минута, а Жил Суну удвои десетина минути преди края.

Нант стигна до победа с 1:0 над Гинган, след като Жереми Сорбон имаше нещастието да си отбележи автогол минута преди края на мача редовното време. Бастия пък обърна Рен до победа с 2:1, след като на почивката губеше с 0:1. Джовани Сио откри резултата за бретанците, след като наказа бившия си отбор. Флойд Айте и Франсоа Камано обаче бяха точни след почивката, за да донесеат успеха на корсиканците.

Новаците в елита Троа и Газелек Аячо завършиха без да си отбележат гол и приключиха при 0:0. Гостите от Корсика обаче трябва да съжаляват повече за пропусната победа, след като Мохамед Ларби пропусна дузпа малко преди почивката.