Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Шеметно начало за Лестър (видео)

Клаудио Раниери срази Дик Адвокаат в битка между двама от най-опитните мениджъри в Премиършип, след като воденият от италианеца Лестър прегази Съндърланд с 4:2 у дома в среща от първия кръг. Резултатът можеше да бъде доста по-изразителен в полза на "лисиците", които показаха играта си от края на миналия сезон, която им запази мястото в елита.

Риад Марез и Марк Олбрайтън се оказаха непосилни за опазване от страна на "черните котки". Освен четирите попадения играчите в синьо на няколко пъти пропуснаха в ситуации, останали сами срещу вратаря Костел Пантилимон, който единствен от състава на Съндърланд няма за какво да се срамува.

Лестър дръпна с 3:0 още до 25-ата минута и още тогава всичко беше решено. Първо в 11-ата минута Олбрайтън центрира към Джеймс Варди, който ефектно с глава вкара за 1:0. В 19-ата минута Марез покачи на 2:0, а отново той в 25-ата минута направи 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Лий Катърмол срещу него. По-късно алжирският национал удари и греда.

Няколко минути след дузпата грешникът Катърмол беше сменен за сметка на втори нападател в лицето на Стивън Флетчър, който през второто полувреме се разписа, но без това да имаше някакво значение.

Съндърланд привидно се върна в мача след час игра, когато опитният Джърмейн Дефоу прониза Каспер Шмайхел, но веднага след това Олбрайтън добави и гол към двете си асистенции днес, окончателно убивайки ентусиазма в редиците на съперника.

Споменатият вече Флетчър фиксира крайното 4:2 в 71-ата минута.