Ботев (Враца) приключи контролите с класическа победа

Ботев (Враца) завърши с победа контролите от лятната си подготовка, след като разби с 3:0 съименника си от Козлодуй в последния спаринг преди старта на първенството на северозападната "В" АФГ. Това беше шестия успех от общо 8 мача за командата на Атанас Джамбазки. При малко по-точен мерник врачани можеха да разбият противника си и с повече голове за кеф на 100-ината привърженици на стадион "Христо Ботев".

Милен Василев откри резултата в 15-ата мин. след самостоятелен пробив и точен шут в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Иван Печенийски. До почивката врачани притиснаха противника в собственото му наказателно поле, а стражът Печенийски беше като мишена на стрелбище, но ново попадение не падна. Милен Василев, Цветан Варсанов, Деян Борисов и Радослав Анев опитаха да се разпишат, но или ударите им бяха спасени от вратаря на гостите, или не намираха целта.

След почивката натискът към вратата на противника продължи. На два пъти Ангел Русев не успя да вкара при отлични ситуации, но логичното се случи в 60-ата мин., когато влезлият като резерва Любослав Петров реализира за 2:0 след триходова акция, започната от Никола Мицански и продължена от Русев.

В заключителната част на контролата гостите отпаднаха физически, а врачани продължиха да налитат към вратата, но или Печенийски отразяваше ударите им, или топката минаваше покрай вратата на гостите след шутовете на Милен Василев, Ангел Русев, Кристиян Пешков, Никола Мицански. Минута преди да изтече редовното време Кристиян Пешков оформи крайното 3:0, след като засече топката в мрежата на козлодуйци след пробив по дясното крило и асистенция на Любослав Петров.

Следващата неделя Ботев (Враца) започва участието си във "В" АФГ с домакинство срещу Ботев (Луковит). Мачът започва от 18,00 часа на стадион "Христо Ботев".